ČO JE XBODY.

Počas elektrickej stimulácie sa používa prúd o sile miliampéra, čo pre človeka nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Tréning s prístrojom X Body je najnovšia generácia elektrostimulačných zariadení. Elektrické impulzy zasahujúce celé telo majú za následok intenzívne kontrakcie, ktoré by bolo ťažké dosiahnuť iba s koncentráciou sa na dvíhanie závažia. Oproti starším typom elektrostimulácie, pomocou prístroju X Body sú precvičované všetky hlavné svalové skupiny, dokonca aj hlboko uložené a stredné svaly. Ide o jedinečnú technológiu elektrostimulácie, ktorá bola vyvinutá pre účely kozmického výskumu. Systém je vhodný na to, aby v akejkoľvek polohe, aj pasívnej, pracoval na každom vašom svale.

Tréning s prístrojom X BODY je šetrný k šľachám a kĺbom, nikdy ich nepreťažuje. Statické cvičenie a silu impulzov je možné nastaviť podľa individuálnych potrieb pre každú časť tela. Po 20 minútach cvičenia sa klient cíti ako po 1,5 až 2 hodinovom tréningu v posilňovni. Počas tréningu klient zaťažuje len svalovú časť tela bez akejkoľvek záťaže šliach a kĺbov.

Elektrické impulzy zaistia, že v tele súčasne pracuje 90 % svalov. Výsledkom je vyššie spaľovanie tukov, nižšia hmotnosť, krajšie, súmerné telo, dobre tvarované svaly. Ďalšou výhodou je, že klient so sebou nemusí nosiť žiadnu športovú tašku na uterák, obuv a podobne.